Červenec 2016

Část 1.- Provázky- 1. kapitola- 4. část

26. července 2016 v 14:00 Papírová města
Už byl skoro konec přestávky, tak jsme s Benem vstali a odnesli tácy na jezdící pás. Na ten, kam mě Chuck Parson v prvním ročníku hodil a poslal mě do děsivého podsvětí umývaček nádobí. Došli jsme k Radarově skříňce a počkali jsme tam, až se Radar po prvním zvonění přižene. ,,Teda, dneska během hodiny státní správy jsem došel k rozhodnutí, že bych fakt a doslova byl ochotný cucat oslovi koule, kdybych na tenhle předmět už nikdy nemusel," řekl. ,,No, z oslích koulí by ses možná o státní správě dozvěděl celkem dost," podotkl jsem.

1. kapitola- 3. část

26. července 2016 v 8:00 2. Padesát odstínů temnoty
Od: Anastasia Steeleová
Předmět: Zítřek
Datum: 8.6.2011, 14:38
Komu: Christian Grey

1. Raddleův statek- 4. část

25. července 2016 v 18:00 4. Harry Potter a Ohnivý pohár
,,Já jsem váš věrný služebník," namítl Červíček a v jeho hlasu se zachvělo něco málo zatrpklosti. ,,Červíčku, potřebuji někoho, kdo má v hlavě mozek a kdo ve své oddanosti nikdy nezakolísal, a o tobě bohužel neplatí jedno ani druhé." ,,Ale já jsem vás našel!" Červíčkův hlas teď zněl skoro vzdorovitě: ,,Přece jsem to byl já, kdo vás našel.

3. Dopisy od Nikoho- 2. část

25. července 2016 v 8:00 1. Harry Potter a Kámen mudrců
,,Ten je můj!" bránil se a zkusil znovu se ho zmocnit. ,,A kdo by ti asi mohl psát?" ušklíbl se strýc Vernon, jednou rukou dopis roztrhl a podíval se do něj. Barva jeho tváře se změnila z červené na zelenou rychleji než semafor na křižovatce, u toho však nezůstalo: po několika vteřinách byla šedobílá jako stará ovesná kaše.

2. Osudný omyl tety Marge- 3. část

24. července 2016 v 18:21 3. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
Na to, aby se utápěl v melancholickém smutku, však neměl dlouho čas. Už po kratičké chvilce slyšel, jak teta Petunie pod schody ječí, aby šel dolů a připravil se na řádné uvítání návštěvy. ,,Udělej něco s těmi svými pačesy!" utrhla se na něj, když sešel do předsíně.

3. Doupě- 1. část

21. července 2016 v 16:00 2. Harry Potter a Tajemná komnata
,,Rone!" vydechl Harry, připlížil se k oknu a vysunul ho nahoru, aby spolu mohli přes mříže mluvit. ,,Rone, jak ses - co se to -" A vtom mu poklesla brada, když mu došlo, co doopravdy vidí. Ron se vykláněl ze zadního okénka starého tyrkysově zeleného auta, zaparkovaného ve vzduchu, a z předních sedadel se na Harryho šklebila dvojčata Fred a George, Ronovi starší sourozenci. ,,Jsi v pořádku, Harry?"

Kapitola 3.- 3. část

21. července 2016 v 14:22 S Láskou Rosie
Od: Alex
Komu: Rosie
Předmět: Osmnáctiny
Těší mě, že jsi přece jenom naživu. Už jsem si začínal dělat starosti! Moc rád bych ty osmnáctiny oslavil s tebou, ale Bethanyini rodiče zvou mě i mamku s tátou na večeři do restaurace U Lísky. (Je to tam hodně nóbl?) Abychom se líp poznali. Promiň. Tak určitě někdy jindy.

Sto dvacet dva dnů předtím- 1. část

21. července 2016 v 14:05 Hledání Ajlašky
Když jsem se po poslední hodině prvního týdne v Culver Creeku vrátil do pokoje, naskytl se mi neuvěřitelný pohled: Malinký Plukovník bez košile se hrbil nad žehlicím prknem a žehličkou útočil na růžovou košili. Měl zpocené tělo i hruď a postrkoval žehličku po košili s takovou vervou, že funěl skoro jako doktor Hyde.

17. kapitola- 1. část

19. července 2016 v 14:00 Labyrint: Útěk
Thomasovi několik sekund připadalo, jako by se svět úplně zastavil. Po hromovém burácení uzavírané brány se rozhostilo těžké ticho a oblohu jako by zahalil závoj tmy. Zdálo se, že to, co číhá v Labyrintu, zastrašilo i slunce. Padl soumrak a gigantické zdi budily dojem obrovských kamenů na nějakém plevelem zarostlém hřbitově obrů. Thomas se zády opřel o drsný kámen. Nemohl uvěřit tomu, co právě udělal.

2. kapitola- 2. část

19. července 2016 v 8:00 1. Padesát odstínů šedi
,,Jsem ráda, že to mám za sebou a že už ho nikdy neuvidím. Byl celkem děsivý, víš, jak to myslím," krčím rameny.
,,Přijde mi takový cílevědomý až zažraný. A mladý. Opravdu mladý." Kate mi věnuje nevinný pohled. A já se na ni zamračím.