Únor 2016

5. kapitola- 3. část

29. února 2016 v 16:00 Spáleniště: Zkouška
,,Zadrž chvilku,'' řekl Newt. ,,Takže jsi žil ve velkém labyrintu, na farmě, kde se zdi každou noc zavíraly? Jenom ty a několik desítek holek? Ti tvorové se jmenovali rmutové? Přišel jsi tam jako poslední? A potom se všechno podělalo? Byl jsi v kómatu, když ses tam dostal? S lístkem, na kterém stálo, že jsi úplně poslední?''

5. kapitola- 2. část

29. února 2016 v 14:00 Spáleniště: Zkouška
Byl dokonale zmatený. V úvahách se vrátil k předchozímu večeru, kdy tam všichni seděli a cpali se pizzou, jako by umírali hlady, což byla vlastně pravda. Určitě by si všimli, kdyby tam byly další dveře, kuchyně nebo něco takového.

1. Soví pošta- 6. část

29. února 2016 v 8:10 3. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
Harry vytáhl z obálky formulář povolení, podíval se na něj, ale už se neusmíval. Bylo by báječné, kdyby mohl o víkendech navštěvovat Prasinky; věděl, že je to čistě kouzelnická vesnice, i když sám tam ještě nikdy nebyl. Jak ale pro všechno na světě dokáže přesvědčit strýce Vernona nebo tetu Petunii, aby ten formulář podepsali?

1. Soví pošta- 5. část

29. února 2016 v 8:00 3. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
Harry odložil kožené pouzdro stranou a vzal do ruky poslední balíček. Neuspořádané písmo na balicím papíru okamžitě poznal: tohle přišlo od Hagrida, bradavického hajného. Odtrhl horní vrstvu papíru a letmo zahlédl něco zeleného a kožnatého, než to však stačil pořádně vybalit, balíček se podivně zatřásl a ta věc uvnitř - ať už to bylo cokoli - vydala hlasitý cvakavý zvuk, jako by sklapla čelisti.

Pondělí, 6. března- pokračování

28. února 2016 v 16:41 Deník Bridget Jonesové
56,2 kg (velmi, velmi dobře - zjistila jsem, že tajemství diety spočívá v tom, že se člověk neváží).

Tímto oficiálně potvrzuji, že dnes se mužské srdce nezískává krásou, jídlem, sexem nebo kouzlem osobnosti, nýbrž pouze tím, že o něj moc neprojevujete zájem.

2. Dobbyho varování- 2. část

28. února 2016 v 14:54 2. Harry Potter a Tajemná komnata
Harry úplně cítil, jak rudne, a řekl: ,,Všecko, co jsi kdy slyšel o mé slávě, jsou samé nesmysly. Nejsem dokonce ani nejlepší v našem ročníku v Bradavicích, to je Hermiona, a ta -" Hned však zmlkl, poněvadž myšlenka na Hermionu ho zabolela.
,,Harry Potter je až příliš skromný," řekl Dobby uctivě a oči jak koule mu zářily. ,,Harry Potter vůbec nemluví o svém vítězství nad Tím-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit." ,,To myslíš Voldemorta?" zeptal se Harry. Dobby si dlaněmi zakryl své netopýří uši a zasténal: ,,Nevyslovujte to jméno, pane! Prosím vás, nevyslovujte ho!"

Část 1.- 3. kapitola- 1. část

28. února 2016 v 14:49 Volání kukačky
Za pět minut se ozvalo zaklepání na dveře a Strike, který pomalu začínal usínat, sebou v křesle prudce trhl. "Ano, prosím?" Jeho podvědomí se znovu zapletlo s Charlotte; překvapilo ho, že vidí do místnosti vcházet neznámou dívku. Sundala si kabát, pod kterým měla přiléhavý, až svůdně vyzývavý smetanově bílý svetřík. Strike promluvil někam k linii vlasů na jejím čele.

Kapitola 2.- 4. část

27. února 2016 v 19:53 S Láskou Rosie
ROSIE: Fajn, fajn, promiň.
ALEX: Rosie, s tímhle musíš přestat.
ROSIE: Už budu mlčet. Pořát.
ALEX: Ha ha.

4. kapitola- 1. část

27. února 2016 v 14:33 Vražedná léčba
Tričko a džíny. Tenisky - stejné, jaké nosil v Labyrintu. Čisté, měkké ponožky. Poté, co se alespoň pětkrát důkladně umyl od shora dolů, se cítil jako znovuzrozený. Neubránil se myšlenkám na to, že od teď to už bude jenom lepší. Že teď převezme vládu nad svým životem. Kéž by mu zrcadlo nepřipomnělo jeho tetování - to, které získal před Spáleništěm.

Prolog- 2. část

23. února 2016 v 7:53 Papírová města
Couvl jsem o dva krůčky zpátky. Vzpomínám si, jak mě napadlo, že když udělám nějaký prudký pohyb, může se zvednout a napadnout mě. Třeba je to zombie. Věděl jsem, že zombie neexistují, ale rozhodně vypadal, jako by mohl být zombie. Já jsem tedy o dva kroky couvl a Margo naopak udělala dva malé, tiché krůčky vpřed. ,,Má otevřené oči,'' podotkla. ,,Musímedomů,'' řekl jsem.