Leden 2016

2. Sklo, které zmizelo- 3. část

30. ledna 2016 v 14:00 1. Harry Potter a Kámen mudrců
Půl hodiny nato Harry, ač ještě pořád nemohl uvěřit svému štěstí, seděl s Piersem a s Dudleym na zadních sedadlech auta pana Dursleyho a poprvé v životě se jel podívat do zoo. Jeho teta a strýc nedokázali vymyslet nic jiného, co s ním udělat, ale ještě než vyjeli, vzal si strýc Vernon Harryho stranou. ,,Varuju tě," prohlásil, tučnou brunátnou tvář až těsně u Harryho obličeje, ,,varuju tě předem, kluku opovaž se něco vyvést, rozumíš, cokoliv - a necháme tě v tom přístěnku až do Vánoc!"

Prolog- 1. část

30. ledna 2016 v 10:20 Papírová města
Podle mě se každému stane zázrak. Mne třeba nejspíš nikdy nezasáhne blesk, ani nezískám Nobelovu cenu, ani se nestanu diktátorem malé zemičky v Tichém oceánu, ani mě nepostihne smrtelná rakovina ucha, ani zničehonic nevzplanu. Ale když si tak dáte dohromady všechny nepravděpodobné věci, přinejmenším jedna z nich se patrně stane každému z nás.

5. kapitola- 1. část

29. ledna 2016 v 20:00 Spáleniště: Zkouška
V Thomasovi se něco zlomilo. Ten kluk nelhal - poznal to. Vyděšený výraz, který se Arisovi usadil v obličeji, dobře znal. Thomas to sám zažil a viděl to na příliš mnoha jiných tvářích. Přesně věděl, jaké strašlivé vzpomínky způsobí, že člověk vypadá takto. Zároveň věděl, že Aris nemá ani ponětí, co se stalo s Teresou. ,,Možná by sis měl sednout," řekl Thomas. ,,Myslím, že je toho dost, o čem si potřebujeme promluvit."

1. Soví pošta- 4. část

29. ledna 2016 v 16:00 3. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
Vrátíme se asi tak týden před začátkem školního roku a pojedeme do Londýna koupit hůlku pro mě a nové učebnice pro všechny. Co kdybychom se tam setkali? Nenech se od těch mudlů deptat! Pokus se přijet do Londýna.
Ron
P.S. Percyho jmenovali primusem. Minulý týden mu to oznámili dopisem.

Pondělí, 6. března

29. ledna 2016 v 14:00 Deník Bridget Jonesové
11.00, v kanceláři.
Jsem úplně hotová. Zrovna když jsem včera večer ležela v horké lázni z éterického oleje z pelargónie a s vodkou s tonikem, někdo zazvonil. Na prahu se objevila v slzách moje matka. Chvilku mi trvalo, než jsem přišla na to, o co jde, neboť pobíhala sem a tam po kuchyni, propadala stále hlasitějšímu vzlykání a opakovala, že o tom nechce mluvit.

Papírová města

29. ledna 2016 v 8:00 | John Green |  Ostatní příběhy
Jméno knihy: Papírová města (Paper towns)
Autor knihy: John Green
Počet kapitol: 21
Počet stran: 281

2. Dobbyho varování- 1. část

28. ledna 2016 v 20:00 2. Harry Potter a Tajemná komnata
Byl to spíš div, že se Harry ovládl a nezačal křičet. Maličké stvoření na posteli mělo ohromné netopýří uši a vypoulené zelené oči, veliké jako tenisové míče. Harrymu bylo okamžitě jasné, že právě ty ho dnes ráno pozorovaly ze živého plotu kolem zahrady. Zatímco upřeně zírali jeden na druhého, zaslechl Harry z předsíně Dudleyho hlas: ,,Pane a paní Masonovi, dovolíte, abych vám pověsil kabáty?"

Část 1.- 2. kapitola- 2. část

28. ledna 2016 v 16:00 Volání kukačky
Hlavou mu proletěly nesouvislé obrazy z uplynulé noci: jak si ze tří šuplíků psacího stolu strkal do vojenské tašky své věci, zatímco Charlotte na něho ječí; popelník, který ho zasáhl do obočí, když se po ní ohlédl ode dveří; pěší cesta potemnělým městem do kanceláře, kde se v křesle u pracovního stolu hodinu nebo možná dvě prospal.

Kapitola 2.- 3. část

28. ledna 2016 v 14:00 S Láskou Rosie
Od: Rosie
Komu: Alex
Předmět: Pan Sexy Bůh (fuj fuj hnus)
Podle popisu to vypadá na žirafu. Určitě je to milá osoba (ne!). Už jsi ji aspoň pozdravil, anebo si tvoje budoucí manželka musí teprve všimnout, že vůbec existuješ? (Kromě toho, že ti podává lejstra, abys jí je ofotil na kopírce?)

1. kapitola- 5. část

28. ledna 2016 v 8:00 1. Padesát odstínů šedi
,,Protože jsem sponzorem univerzity. A proto, že se mi, přes veškerou snahu, nepodařilo slečnu Kavanaghovou odbýt. Velmi dlouho a neoblomně naléhala na mé lidi z propagačního a já takovou houževnatost dokážu ocenit.'' Ano, vím přesně, jak houževnatá dokáže Kate být. To je ten důvod, proč tu sedím a kroutím se pod jeho pronikavým pohledem jako žížala na háčku, zatímco bych se měla učit.