Červenec 2015

Spáleniště: Zkouška

30. července 2015 v 14:00 | James Dashner |  Ostatní příběhy
Jméno knihy: Spáleniště: Zkouška
Díl: 2.
Autor: James Dashner
Počet kapitol: 66
Počet stran: 340

Sto dvacet osm dní předtím- 3. část

29. července 2015 v 10:00 Hledání Ajlašky
Ne, tohle bylo opravdu něco docela jiného, a jak mi potůček vody ze sprchy zvolna smáčel tělo, uvažoval jsem o tom, jestli se tady vůbec dá najít velké Možná, nebo jestli jsem se ošklivě přepočítal.

13. kapitola- 1. část

28. července 2015 v 10:00 Labyrint: Útěk
Na Thomase zapůsobila zmínka o rmutovi jako kouzlo. Z pomyšlení na toho ohavného tvora šel strach, ale nebylo mu jasné, proč je objev jednoho mrtvého taková velká událost. Copak se to doposud nikdy nestalo?

Středa, 15. února

27. července 2015 v 10:00 Deník Bridget Jonesové
Potkalo mě nečekané překvapení. Odcházela jsem do práce,když jsem si všiml, že na chodbě leží růžová obálka - zřejmě opožděná valentýnka - s oslovením ,,Krásce se zachmuřenou tváří''. Na chvilku mě to rozrušilo; představila jsem si, že je to pro mě, a náhle jsem v sobě viděla tajemný objekt mužské touhy.

Sto dvacet osm dní předtím- 2. část

25. července 2015 v 10:00 Hledání Ajlašky
Znova mě objali - nejdřív máma, pak táta - a bylo po všem. Díval jsem se oknem, jak odjíždějí klikatou cestou z areálu. Asi by měl cítit nějaký ten rozplizlý, sentimentální smutek Ale já jsem se především chtěl trochu zchladit, tak jsem vzal jednu židli od psacího stolu a posadil jsem se přede dveře, do stínu střechy, a čekal na vánek, který ale nepřišel.

Úterý, 14. února

23. července 2015 v 14:30 Deník Bridget Jonesové
57 kg, 2 skleničky alkoholu (romantické svatovalentýnské potěšení - 2 ležáky, které jsem, hm, vyžahla sama), 12 cigaret, 1545 kcal.

8.00
No, tě péro. Dnes je sv. Valentýna. Zajímalo by mě, jestli už tady byla pošťačka. Třeba mi Daniel (nebo nějaký tajný ctitel) poslal valentýnku.

Sto dvacet osm dní předtím- 1. část

21. července 2015 v 14:00 Hledání Ajlašky
Na Floridě je horko a taky vlhko. Tak horko, že se na člověka šaty lepí jako izolepa a pot vám kape z čela a pak z očí jako slzy. Ale to vedro je jen venku, a tam já jsem v podstatě vycházel jen proto, abych se dostal z jednoho klimatizovaného místa na jiné.

12. kapitola- 2. část

19. července 2015 v 19:22 Labyrint: Útěk
Thomas se uvolnil a znovu si sedl. Překvapilo ho, jak snadno se uklidnil. Zamyslel se nad dívkou a nad vzkazem, který oznamoval, že je úplně poslední. ,,Asi ne.''
Minho maličko přimhouřil oči, jako by si Thomase pozorně prohlížel. ,,Tys tu holku viděl, že jo? Každej říká, že ji nejspíš znáš, nebo tak něco.''

Pondělí, 13. února

7. července 2015 v 14:00 Deník Bridget Jonesové
57,6 kg, 5 skleniček alkoholu, 0 cigaret (duševní obohacení potlačuje chuť na cigarety - pozoruhodný objev), 2845 kcal.

I když mě rodičovská krize naplnila žalem, musím připustit, že nová role pečovatelky čili moudré poradkyně mě naplňuje hanebným pocitem samolibého uspokojení. Už je to strašně dávno, kdy jsem vůbec něco udělala pro druhé, takže je to úplně nový a opojný pocit.

Sto třicet šest dní předtím

2. července 2015 v 18:00 Hledání Ajlašky
O týden dřív, než jsem opustil svou rodinu, Floridu a zbytek svého bezvýznamného života, abych odjel do internátní školy v Alabamě, má matka trvala na tom, že mi uspořádá večírek na rozloučenou. Kdybych řekl, že jsem od toho moc neočekával, tak bych celou u věc dramaticky podcenil. Byl jsem nucený pozvat všechny svoje ,,kamarády ze školy'', to jest tu nesourodou partičku lidí z dramaťáku a mimoňů ujetých na anglinu, s kterými jsem čistě ze společenské nezbytnosti sedával v jeskynní atmosféře naší školní jídelny, ale věděl jsem předem, že nepřijdou.