Květen 2015

11. kapitola- 2. část

25. května 2015 v 14:00 Labyrint: Útěk
Ráno musel Chuck Thomase ze spacáku vytáhnout, odvléct ho do sprch a potom ho dokopat do šaten. Thomas se celou dobu cítil malátně a lhostejně, bolela ho hlava a tělo se dožadovalo dalšího spánku. Snídani prakticky nevnímal a o hodinu později si nedovedl vzpomenout, co vlastně jedl. Byl hrozně unavený a cítil se, jako by mu někdo vlezl do mozku a na tuctu míst ho sešívačkou přicvakl k lebce. Na hrudi ho trýznilo pálení žáhy. Ale podle toho, co stačil zaznamenat, na obří fungující farmě, jakou Plac byl, pro podřimování neměli pochopení.

Sobota, 11. února

23. května 2015 v 14:00 Deník Bridget Jonesové
56,7 kg, 4 skleničky alkoholu, 18 cigaret, 1467 kcal (všechno spáleno při nákupu).

Po návratu z nákupu jsem našla na záznamníku vzkaz od táty, ve kterém mě zve v neděli na oběd. Polilo mě střídavě horko a zima. Táta nikdy sám od sebe v neděli do Londýna nejezdí, natož aby se mnou chodil na oběd. Dávají si s mámou doma rostbíf, lososa a nové brambory.

11. kapitola- 1. část

6. května 2015 v 14:00 Labyrint: Útěk
Vypadalo to, že Benův stav se od doby, kdy ho Thomas zahlédl ve Dvoře, zlepšil jen nepatrně. Na sobě měl jen šortky a jeho kůže, bělejší než bílá, byla na kostech natažená jako papír pevně omotaný kolem otepi klacíků. Celé tělo mu oplétaly žíly jako provazy, pulsující a zelené - ale byly méně naběhlé než den předtím. Pohled jeho krví podlitých očí padl na Thomase, jako by uviděl svou další kořist.

Čtvrtek, 9. února

4. května 2015 v 14:00 Deník Bridget Jonesové
58 kg (zřejmě jsem se obalila zimními špeky), 4 skleničky alkoholu, 12 cigaret (velmi dobře), 2845 kcal (ochladilo se).

21.00
Mám strašnou radost ze zimního kraje divů, který lidstvu připomíná, že je vydáno napospas přírodním živlům a že by se nemělo tolik soustředit na vlastní kultivovanost a pilnost, nýbrž na to, aby mu bylo teplo a mohlo čučet na bednu.