Únor 2015

Středa, 1. února- 2. část

28. února 2015 v 14:00 Deník Bridget Jonesové
23.45
Panebože. Byla jsem tam já, čtyři manželské páry a Jeremyho bratr (na to zapomeňte - červené šráky a tvář, holkám říkám ,žáby'.)
,,Takže,'' zařval Cosmo, když mi naléval drink. ,,Co tvůj milostný život?''
To snad ne. Proč mi to dělají? Proč? Možná že se nafoukaní ženáči scházejí pouze s dalšími nafoukanými ženáči a už se vůbec neumějí chovat k svobodným lidem. Možná nás skutečně chtějí sekýrovat a docílit toho, abychom se cítili jako úplní ztroskotanci. Nebo možná jejich sexuální život je jeden velký stereotyp, takže s hlavou plnou ,,zakázaného ovce'' čekají na náhradní vzrůšo, které jim mají přinést ty nejlechtivější detaily našeho sexuálního života.

9. kapitola- 1. část

27. února 2015 v 16:00 Labyrint: Útěk
Nad Placem se vznášel zvláštní okamžik naprostého ticha. Bylo to, jako by se tam prohnal nějaký nadpřirozený vítr a vcucl do sebe všechen zvuk. Newt přečetl vzkaz nahlas pro ty, kteří na papír neviděli, ale Placeři, místo aby upadli ve zmatek, všichni oněměle stáli.
Thomas by byl čekal výkřiky a otázky, spory. Ale nikdo neřekl ani slovo; všechny pohledy byly přilepé k dívce, která teď ležela, jako by spala. Hruď se jí zvedala a klesala mělkými nádechy. V rozporu s jejich původními závěry byla velice živá.

Středa, 1. února- 1. část

25. února 2015 v 16:00 Deník Bridget Jonesové
57,1 kg, 9 skleniček alkoholu, 28 cigaret (ale brzy začnu držet půst, protože bych se mohla dopracovat k naprostému cigaretovému šílenství), 3836 kcal.

8. kapitola- 2. část

24. února 2015 v 14:00 Labyrint: Útěk
Tlumená rána oznámila, že bizarní výtah dorazil na místo. Thomas s očekáváním sledoval, jak Newt a Alby zaujali místa na opačných stranách dveří kryjících šachtu. Kovový čtverec rozdělila přesně uprostřed úzká škvíra. K oběma polovinám byly přepevněny jednoduché hákové rukojeti a mladíci je společným úsilím odtáhli od sebe. Dveře se s kovovým skřípěním otevřely a z okolních kamenů se vznesl do vzduchu obláček prachu.
Mezi Placery se rozhostilo naprosté ticho. Ve chvíli, kdy se Newt naklonil nad šachtu, aby do Klece lépe viděl, se nádvořím rozlehlo tiché zamečení kozy někde z dálky. Thomas se předklonil co nejvíc, aby se mu snad podařilo nováčka také zahlédnout.

Pátek, 27. ledna

23. února 2015 v 18:34 Deník Bridget Jonesové
58,5 kg (jsem nacpaná až k prasknutí janovskou kuchyní), 8 skleniček alkoholu, 400 cigaret (aspoň se tak cítím), 875 kcal.

Pcha. Měli jsme báječné rande v malé intimní janovské restauraci kousek od Danielova bytu.
,,Tak... fajn. Vezmu si taxíka,'' plácla jsem nemožně, jakmile jsme se ocitli na ulici. Daniel mi odhrnul vlasy z čela, vzal mou hlavu do dlaní a dychtivě a vášnivě mě políbil. Chvíli mě těsně objímal a pak chraplavě zašeptal: ,,Myslím, že toho taxíka nebudeš potřebovat, Jonesová.''

8. kapitola- 1. část

21. února 2015 v 14:00 Labyrint: Útěk
Siréna konečně zmlkla, poté, co vyřvávala celé dvě minuty. Uprostřed nádvoří se kolem ocelových dveří, kterými Thomas dorazil teprve včera, jak si s překvapením uvědomil, shromáždil dav. Včera? pomyslel si. Vážně to bylo teprve včera?
Někdo mu poklepal na loket; podíval se a uviděl, že má vedle sebe znovu Chucka.

7. kapitola

13. února 2015 v 0:23 Labyrint: Útěk
Začali u Klece, která byla v tu chvíli zavřená - dvojkřídlé kovové dveře ležely rovně na zemi, natřené bílou barvou, jež byla zašlá a rozpraskaná. Den se citelně projasnil a stíny se natáhly opačným směrem, než je Thomas viděl den předtím. Slunce stále ještě nezahlédl, ale vypadalo to, jako by mělo každým okamžikem vykouknout nad východní zeď.
Alby ukázal dolů na dveře. ,,Tohle je Klec. Jednou za měsíc dostaneme nováčka, jako jsi ty, to je to pevný pravidlo. Jednou za týden nám pošlou zásoby, oblečení a něco k jídlu. Moc nepotřebujeme - celkem dost toho získáváme na Placu sami.''

Úterý, 24. ledna

5. února 2015 v 9:22 Deník Bridget Jonesové
Ten den mi seslalo samo nebe! V 17.30 se objevil Daniel, posadil se na kraj mého stolu zády k Perpetui, vytáhl diář a zašeptal: ,,Máš něco v pátek?''
Jupííí! Jupííí!

Pondělí, 16. ledna

3. února 2015 v 9:22 Deník Bridget Jonesové
58 kg (odkud? proč? proč?), 0 skleniček alkoholu, 20 cigaret, 1500 kcal, počet pozitivních myšlenek: 0.

10.30, v kanceláři.
Daniel je pořád na té schůzi. Možná to nebyla jen výmluva.

2. kapitola- 1. část

1. února 2015 v 17:22
Srdce mi tluče jako zvon. Výtah sjíždí do prvního patra a já se deru ven hned, jak se jeho dveře otevřou. Opět zakopávám, tentokrát se ale na tu bezchybnou pískovcovou podlahu nesvalím. Uháním k širokým proskleným dveřím a pak už se ocitám na svěžím, vlhkem prosyceném vzduchu Seattlu. Zvedám hlavu a nechávám se smáčet osvěžujícím deštěm. Zavírám oči a s hlubokým očistným nádechem se snažím posbírat zbytky své duševní rovnováhy.
Žádný muž na mě nikdy nepůsobil tak jako Christian Grey, a já netuším proč. Je v tom jeho vzhled? Nebo jeho uhlazené chování? Bohatství? Moc? Prostě nerozumím své iracionální reakci. Oddechnu si neskonalou úlevou. Ale co to, proboha, mělo všechno znamenat? Opírám se o jeden z ocelových pilířů budovy a srdnatě se pokouším zklidnit a uspořádat své myšlenky. Zatřesu hlavou. Co to bylo? Srdce se nakonec zpomaluje na obvyklý rytmus a dech se vrací k normálu. Vyrážím k autu.