Leden 2015

Neděle, 15. ledna

31. ledna 2015 v 14:22 Deník Bridget Jonesové
57,1 kg (výborně), 0 skleniček alkoholu, 29 cigaret (úděsné, hlavně za 2 hodiny), 3879 kcal (odporné), počet negativních myšlenek: 942 (cca, stanoveno na základě průměrné hodnoty za minutu), počet minut strávených počítáním negativních myšlenek: 127 (cca).

18.00

Celodenní přípravy na rande mě úplně vyřídily. Ženské to mají horší než zemědělci - čeká na ně spousta sklízení a zavlažování: oholit nohy a podpaží, vytrhat obočí, oškrábat nohy pemzou, vydrhnout a navlhčit pleť, vyčistit uhry, nabarvit kořínky vlasů, natónovat řasy, opilovat nehty, promasírovat celulitidu, procvičit břišní svaly.

6. kapitola- 1. část

29. ledna 2015 v 14:22 Labyrint: Útěk
Někdo jím třásl, aby ho vzbudil. Thomas prudce otevřel oči a uviděl, jak na něho až příliš zblízka hledí nějaký obličej. Všechno kolem nich se ještě utápělo v šeru časného rána, Otevřel ústa a chystal se promluvit, ale studená ruka se na ně přitiskla a uzavřela je. Rozhořela se v něm panika, dokud nerozpoznal, kdo to je.

Úterý, 10. ledna

29. ledna 2015 v 9:22 Deník Bridget Jonesové
57,6 kg, 2 skleničky alkoholu, 0 cigaret, 998 kcal (výborně, velmi dobře, úplná světice).

Vplížila jsem se do kanceláře celá ochromená z toho trapasu se záznamníkem. Rozhodla jsem se, že se budu Daniela stranit, jenže pak se objevil, vypadal zdrcujícím způsobem sexy a byl samé srandičky, takže jsem se zhroutila.
Najednou mi na monitoru začala blikat Nová zpráva.

5. kapitola

27. ledna 2015 v 19:23 Labyrint: Útěk
Skončili nedaleko zadní strany Dvora - tak Chuck říkal té nahnuté dřevěné stavbě s okny -, v tmavém stínu mezi budovou a kamennou zdí za ní.
,,Kam jdeme?'' zeptal se Thomas. Pořád na něm ležela tíha pohledu na ty uzavírající se zdi, přemýšlel o Labyrintu a v hlavě měl zmatek a strach. Řekl si, že by měl přestat, nebo se zblázní. Ve snaze dobrat se pocitu normálnosti se chabě pokusil o žert. ,,Jestli se těšíš, že dostaneš pusu na dobrou noc, tak na to zapomenň.''
Chuck s odpovědí nezaváhal: ,,Hele, zmlkni a drž se mě.''

Pondělí, 9. ledna

27. ledna 2015 v 14:53 Deník Bridget Jonesové
58 kg, 4 skleničky alkoholu, 29 cigaret, 770 kcal (velmi dobré, ale za jakou cenu?).

Dneska to byl v práci zlý sen. Celé dopoledne jsem čekala, až se ve dveřích objeví Daniel: a nic. V 11:45 už jsem byla dost znepokojená. Mám vyhlásit pohotovost?
Pak jsem zničehonic uslyšela, jak Perpetua křičí do telefonu: ,,Daniel? Je na konferenci v Croydonu. Bude tu zítra.'' praštila sluchátkem a ulevila si: ,,Bože můj, ty zatracený ženský mu nedají pokoj.''
V panice jsem sáhla po cigaretě. Jaký ženský? Cože? Zbytek dne jsem přetrpěla a po návratu domů jsem v záchvatu šílenství nechala Danielovi na záznamníku následující vzkaz (ach jo, to snad není možný): ,,Ahoj, tady Jonesová. Jen jsem chtěla vědět, jak se vede a jestli by ses něchtěl sejít na summitu o zdravotním stavu sukně, jaks navrhoval?''

1. kapitola- 2. část

27. ledna 2015 v 14:31
Panečku! Tohle je pro mě novinka. A já jsem dočasně zaujatá myšlenkou, že někdo ne o moc starší než já... dobrá, tak asi o 6 let a... dobrá, je megaúspěšný... ale stejně - on mi bude předávat diplom?! S nakrčeným čelem se nutím vrátit svou rozptýlenou pozornost k otázkám, které třímám v ruce.
,,Dobře.'' Nervózně polknu. ,,Mám tu nějaké otázky, pane Greyi.'' Uhlazuju si zbloudilý pramen vlasů za ucho.
,,To jsem si myslel...'' pronáší s kamennou tváří. Je to jasné - dělá si ze mě legraci. Jakmile si to uvědomím, ucítím horko ve tvářích. Narovnám se a zpevňuju ramena s úmyslem vypadat vyšší a hrozivější. Zapínám diktafon a pokouším se působit profesionálně.
,,Na to, že jste vybudoval takové impérium, jste velmi mladý. Čemu vděčíte za takový úspěch?'' Vzhlédnu k němu. Ukáže mi chabý úsměv, ale celkově vypadá spíš lehce zklamaný.

4. kapitola- 2. část

24. ledna 2015 v 14:41 Labyrint: Útěk
Chuck zrudl v obličeji. ,,Já s tebou končím. Nemám na to.'' Zamířil zpátky ke stromu, od něhož před chvilkou odešli.
Thomas si ho nevšímal. To, co je za zdmi Placu, ho teď zajímalo víc než kdy předtím. Labyrint? Před sebou, za Východní branou, viděl průchody, jež se rozbíhaly doprava, doleva a přímo před něho. A stěny průchodů se podobaly těm, které obklopovaly Plac. Také zem pokrývaly tytéž masivní kamenné kvádry jako na nádvoří. Břečťan se tady zdál být ještě hustší. Opodál bylo vidět další mezery ve zdech, které se otevíraly do jiných průchodů, a ještě dál, možná po nějakých sto metrech, rovná chodba končila slepou uličkou.

Neděle, 8. ledna

24. ledna 2015 v 14:40 Deník Bridget Jonesové
58 kg (zatraceně dobrý, ale copak na tom záleží?), 2 skleničky alkoholu (výborně), 7 cigaret, 3100 kcal (bída).

14.00
Panebože, copak jsem taková šereda? Nemůžu uvěřit tomu, že jsem se dokázala přesvědčit, že budu celý víkend pracovat, zatímco jsem stále měla v záloze rande s Danielem. Hnus: dva dny jsem čučela jak psychopat na telefon a v jednom kuse žrala. Proč nezavolal? Proč? Co se s ním stalo? Proč po mně chtěl číslo, když mi nechtěl zavolat? A kdyby chtěl, určitě by to udělal o víkendu. Musím se víc soustředit. Poprosím Jude o nějakou přiměřenou svépomocnou příručku, zřejmě na bázi východních náboženství.

4. kapitola- 1. část

23. ledna 2015 v 21:23 Labyrint: Útěk
Thomas se při čekání na Chucka opřel o strom. Rozhlížel se po areálu Placu, tohoto nového místa jako z těžkého snu, kde mu podle všeho bylo souzeno žít. Stíny zdí se značně prodloužily, šplhaly již nahoru po břečťanem obrostlých kamenných stěnách na protější straně.
Thomasovi to přinejmenším pomohlo, aby se zorientoval - dřevěná budova se krčila v severozápadním rohu, vklíněná do houstnoucího šera, háj stromů se rozkládal v jihozápadním koutě. Obdělávaná oblast, kde se na polích ještě pohybovalo několik osob, zaujímala celou severovýchodní čtvrtinu Placu. Zvířata byla v jihovýchodním rohu, odkud se ozývalo bučení, kokrhání a vytí.
V přesném středu prostranství zela doposud otevřená díra po Kleci, jako by ho vybízela, aby do ní skošil zpátky a vydal se domů. Nedaleko, nějakých šest metrů jižním směrem, stála nízká budova z hrbolatých betonových kvádrů, do níž vedl jediný vstup v podobě hrozivých železných dveří - okno neměla žádné. Jediný způsob, jak dveře otevřít, prozrazovala velká kulatá klika připomínající ocelový volant, jak něco, co bývá v ponorkách. Navzdory tomu, čeho byl právě svědkem, Thomas nevěděl, co cítí intenzivněji - jestli zvědavost zjistit, co je uvnitř, nebo strach, že se to dozví.

Pátek, 6. ledna

17. ledna 2015 v 17:16 Deník Bridget Jonesové
17.45
Zařím radostí. Výměna vzkazů ve věci; přítomnost či nepřítomnost sukně pokračovala nepřetržitě celé odpoledne. Vážený šéf zřejmě ani nehnul prstem. Perpetua (nižší šéfka) byla vytočená, že si s Danielem píšeme, ale jelikož jde o nejvyššího šéfa, vyvolalo to v ní protichůdné pocity loajality. Ocitli jsme se na výrazně nerovném hracím poli, na němž by podle zdravého rozumu měl mít hlavní slovo šéf.
Poslední zpráva, kterou jsem dostala: