Prosinec 2014

3. kapitola- 2. část

26. prosince 2014 v 22:34 Labyrint: Útěk
,,Thomas.'' Skoro neslyšel, jak to řekl - jeho myšlenky totiž nabraly nový směr. Jestli měl Chuck pravdu, podařilo se mu právě odhalit pojítko s ostatními chlapci. Společný rys jejich tráty paměti. Všichni si pamatovali jak se jmenují. Proč si nepamatovali jména rodičů? Nebo přátel? Proč si nepamatovali svá příjmení?
,,Rád tě poznávám, Thomasi,'' řekl Chuck. ,,Neboj se, já se o tebe postarám. Přišel jsem před měsícem a mám to v malíčku. Na Chucka se prostě můžeš spolehnout.''
Thomas už skoro došel ke dveřím chatrče a skupince chlapců, která ho okolo zdržovala, když se v něm vzedmula náhlá a překvapivá vlna hněvu. Obrátil se k Chuckovi. ,,Vždyť mi ani nemůžeš nic říct. Tak si starost o někoho nepředstavuju.'' Otočil se zpátky ke dveřím, rozhodnutý vejít dovnitř a některých odpovědí se dopátrat. Netušil, kde se v něm tato náhlá odvaha a odhodlanost vzaly.

3. kapitola- 1. část

25. prosince 2014 v 0:39 Labyrint: Útěk
Thomas tam seděl několik okamžiků, zkroušený tak, že se nedokázal pohnout. Nakonec se přinutil, aby si nevzhlednou budovu prohlédl. V jejím okolí se motala skupina chlapců. Nervózně vzhlíželi k horním oknům, jako by čekali, že z nich v explozi skla a dřeva vyskočí nějaká ohavná bestie.
Jeho pozornost na sebe strhlo kovové cvakání, které se ozvalo z větví nad ním a přimělo ho vzhlédnout. Stačil ještě postřehnout stříbrný záblesk a bliknutí červeného světla, než to zmizelo na druhé straně kmene. Ztěžka se postavil a obešel strom kolem dokola. Natahoval krk, aby to znova zahlédl, ale neviděl nic než holé šedohnědé větve, které trčely od sebe jako prsty kostlivce - a na pohled v sobě měly asi tak stejně života.
,,To byl břitvoun,' prohlásil někdo.

2. kapitola- 2. část

24. prosince 2014 v 14:18 Labyrint: Útěk
,,Z Útesu?'' zeptal se Thomas. Z obličeje mu vyprchala krev. ,,Frase,'' řekl Alby a promnul si oči. ,,Neexistuje dobrej způsob, jak tyhle rozhovory začít, chápeš? Slibuju ti, že tady čóny, jako jseš ty, nezabíjíme. Prostě se snaž, abys nepřišel o krk, abys přežil, tak nějak.''
Odmlčel se a Thomas si uvědomil, že při vyslechnutí té poslední části jeho obličej určitě zbledl ještě víc.
,,Člověče,'' řekl Alby. Prohrábl si rukama krátké vlasy a táhle ze sebe vypustil vzdech. ,,Já to prostě neumím - jsi první baža, kterej se objevil od chvíle, co přišel o kejhák Nick.''
Thomas vytřeštil oči. Nato vystoupil další mladík a hravě pleskl Albyho po hlavě. ,,Nech si to na tu přiblblou exkurzi, Alby,'' promluvil hlasem, z něhož se silně ozýval zvláštní přízvuk. ,,Ten kluk z toho dostane infarkt, a to se ještě nic nedozvěděl.'' Sklonil se a podal Thomasovi ruku. ,,Já jsem nějakej Newt, bažo, a uděláš nám velkou radost, když tady našemu novýmu kápovi odpustíš. Má v hlavě trochu naplopáno.''
Thomas si s ním potřásl rukou - tento mladík se zdál být mnohem příjemnější než Alby. Newt byl taky vyšší, ale vypadal přibližně o rok mladší. Vlasy měl světlé a dlouhé tak, že mu ve vlnách padaly na tričko. Na svalnatých pažích mu vystupovaly žíly.

2. kapitola- 1. část

24. prosince 2014 v 13:02 Labyrint: Útěk
Pomahájící ruce se kolem něho nepřestaly hemžit, dokud Thomas nestál rovně a neměl z trička a kalhot oklepaný prach. Maličko zavrávoral, jak ho světlo stále oslňovalo. Sžírala ho zvědavost, ale ještě pořád se cítil příliš slabý, než aby se po svém okolí dobře rozhlédl. Když otáčel hlavou a snažil se to všechno obsáhnout, jeho noví společníci mlčeli.
Zatímco se točil v pomalém kruhu, ostatní chlapci se pochechtávali a civěli; někteří natáhli ruku a dloubli do něho prstem. Muselo jich být přinejmenším 50, všech tvarů, velikostí a ras, s vlasy různé délky. Oblečení měli flekaté a propocené, jako by se věnovali těžké práci. Thomasovi se najednou zatočila hlava, jak přelétal očima mezi chlapci a bizarním místem, v němž se octil.

1. kapitola

23. prosince 2014 v 21:34 Labyrint: Útěk
Nový život začal vestoje, obklopený chladnou tmou a zatuchlým vzduchem plným prachu.
Kov zaskřípal o kov; podlaha pod ním se otřásla a zakymácela. Náhlý pohyb způsobil, že upadl. Po rukách a nohách odlezl zpátky. Přestože vzduch byl studený, na čele mu naskočily krůpěje potu. Pak narazil zády na tvrdý kov; sunul se po něm tak dlouho, až našel kout místnosti. Klesl na podlahu, nohy si přitáhl co nejblíž k tělu a doufal, že se jeho oči rychle přizpůsobí tmě.
Potom přišel další náraz, který místností cukl vzhůru, jako by to byl starý výtah v nějaké důlní šachtě.
Prostorem se nesly ostré zvuky řetězů a kladek, s dutým, plechovým nářkem se odrážely od stěn. Připomínalo to mechanismy v nějaké staré ocelárně. Neosvětlený výtah se při svém stoupání kolébal sem a tam a probouzel v chlapcově žaludku kyselou chuť nevolnosti. Pach podobný přepálenému oleji, který náhle zaplavil jeho smysly, to ještě zhoršil. Chtělo se mu plakat, ale slzy nepřišly; mohl tam jenom sedět, sám, a čekat.

Labyrint: Útěk

23. prosince 2014 v 20:55 | James Dashner |  Ostatní příběhy
Jméno knihy: Labyrint: Útěk
Díl: 1.
Autor: James Dashner
Počet kapitol: 62
Počet stran: 356

Středa, 4. ledna

23. prosince 2014 v 18:25 Deník Bridget Jonesové
59,4 kg (vyhlášen výjimečný stav! - tuk se přes Vánoce ukládal do buněk a teď se začíná pomalu uvolňovat pod kůží), 5 skleniček alkoholu (lepší), 20 cigaret, 700 kcal (velmi dobře).

16.00, v kanceláři
Znovu vyhlášen výjimečný stav. Zrovna mi volala mobilem Jude, aby mi v záplavě slz útrpným hlasem sdělila, že utekla ze schůze výboru (Jude je vedoucí termínových obchodů u Brightlingse), vybrečet se na dámy, kde zůstala trčet s očima jako Alice Cooper a bez šminek. Její přítel Bídák Richard (samolibec trpící fobií z odpovědnosti), se kterým chodí rok už rok a půl, ji pustil k vodě kvůli tomu, že se ho zeptala, jestli s ní nechce jet na dovolenou. To je pro něj typické, ale Jude svaluje veškerou vinu na sebe.
,,Jsem na něm závislá. Pro své vlastní uspokojení jsem toho žádala příliš. Ach jo, kdyby tak šel čas vrátit zpátky.''
Ihned jsem zavolala Sharon a na 18.30 byl v Café Rouge stanoven mimořádný summit. Doufá, že se mi podaří zmizet, aniž Perpetua udělá scénu.

Úterý, 3. ledna

8. prosince 2014 v 18:31 Deník Bridget Jonesové
58,9 kg (úděsný pád do obezity - proč? proč?), 6 skleniček alkoholu (výborně), 23 cigaret (velmi dobře), 2477 kcal.

9.00
Ach jo. Děsí mě myšlenka, že musím jít do práce. Jediné + je v tom, že zase uvidím Daniela, ale ani to není moc bezpečné, jelikož jsme tlustá, mám na bradě uhra a nechce se mi dělat nic jiného, než sedět na polštáři, cpát se čokoládou a čučet na vánoční program. Není fér, že Vánoce nejdřív na člověka proti jeho vůli vyvinou nezvladatelný finanční a citový tlak, a když si na ně pomalu začne zvykat, drze vezmou roha. Vážně se mi začalo líbit, že normální provoz je dočasně přerušen a člověk se klidně může válet v posteli, jak dlouho se mu zlíbí, ládovat se dobrotama a pít alkohol, kdykoliv se mu dostane do ruky, dokonce i ráno. A najednou všichni musí začít poslouchat jako pejsek.

Neděle, 1. ledna- 2. část

8. prosince 2014 v 17:45 Deník Bridget Jonesové
Myslím, že to nedopadlo nejhůř. Připadala bych si trošku trapně, kdybych nepřijela, ale Mark Darcy... Fujtajbl. Pokaždé, když máma zavolala bylo to stejné: ,,Ale jistě, že si na Darcyovi pamatuješ, zlato. Stavili se u nás, když jsme bydleli v Birminghamu, a vy jste si s Markem hráli v brouzdališti!'' nebo: ,,Ach! Už jsem ti říkala, že Malcolm a Elaine s sebou berou na novoroční večírek Marka? Zřejmě se zrovna vrátil z Ameriky. Je rozvedený. Chce koupit dům v Holland Parku. Zdá se, že se mu to v manželství vůbec nevyvedlo. Vzal si Japonku. Japonci jsou strašně krutí.''
Přístě se mě zčistajasna zeptala: ,,Vzpomínáš si na Marka Darcyho, zlato? Syna Malcoma a Elaine? Je to jeden z těch prímovních špičkových právníků. Je rozvedený. Elaine říká, že jen pracuje a je příšerně osamělý. Myslím, že se možná objeví na tom novoročním večírku.''
Nevím, proč mi prostě na rovinu neřekla: ,,Zlato, nechceš na tom krocaním večírku přefiknout Marka Darcyho? Je velice bohatý.''
,,Pojď, představím tě Markovi,'' zatrylkovala Una Alconburyová, ještě než jsem do sebe stačila převrátit panáka. Nechat si proti vlastní vůli dohodit chlapa je docela ponižující, ale dát se k němu doslova zatáhnout namazaná a před zraky rodičovských přátel, to je něco úplně jiného.

Neděle, 1. ledna- 1. část

8. prosince 2014 v 15:26 Deník Bridget Jonesové
58,5 kg (však je po Vánocích), 14 skleniček alkoholu (ve skutečnosti to zahrnuje dva dny, protože večírek začal už na Silvestra), 22 cigaret, 5424 kcal.

Můj dnešní jídelníček:
2 balíčky plátkového ementálu
14 uvařených nových brambor za studena
2 krvavé Mary (počítají se jako jídlo, protože obsahují worcesterskou omáčku a rajčata)
1/3 italského chleba s hermelínem
půl pytlíčku koriandru
12 čokoládových figurek (nejlepší je, když se člověk zbaví vánočního cukroví naráz a pak může začít s čistým stolem)
13 jednohubek se sýrem a ananasem
1 porce krocaního karí s hráškem a banány podle receptu Uny Alconburyové
1 porce malinového překvapení ze sušenek napuštěných bourbonem, malinového kompotu, hektolitrů šlehačky a cukrové polevy s třešňovou příchutí a skořice podle receptu Uny Alconburyové